1230 TARLETON ST SE

PALM BAY, Florida 32909 · Brevard County · Parcel 29 3716-GP-758-17

$70 120
Assessed Value
$242 720
Market Value
Annual Tax
$45 120
Taxable Value
Ownership
OwnerVarone Pasquale
Mailing Address1230 SE Tarleton ST Palm Bay FL 32909
Property Details
Year Built2024
Living Area1 963 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$40 000
Building Value$202 720
Just (Market) Value$242 720
Assessed Value$70 120
Exemptions-$45 120
Taxable Value$45 120
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $282 000 01